WYSPY KANARYJSKIE
Teneryfa 08-15.02.2020 r.

Planowane porty: 
San Miguel – Puerto de Los Gigantes –  San Sebastian de la Gomera – Las Galletas – Puerto Santa Cruz – Garachico – San Miguel

Ciekawostki warte poznania:
Klify Los Gigantes i Masca – Pionowe klify mające po kilkaset metrów wysokości.
Ze względu na swoje położenie Wyspy Kanaryjskie od wieków stanowiły ważne miejsce ostatniego postoju podróżników z Europy udających się do obu Ameryk. Porty Teneryfy słynęły niegdyś na cały świat z eksportu cukru trzcinowego i karminy – barwnika, który powstawał przy użyciu mszyc żyjących na liściach opuncji.
To właśnie z  San Sebatian na La Gomerze Krzysztof Kolumb wyruszał w swoją podróż, podczas której dokonał odkrycia Ameryki.
Teraz i Ty możesz poczuć smak prawdziwej morskiej przygody decydując się na rejs po wodach Atlantyku i stając za sterami jachtu poczuć się jak Vasco da Gama czy Henryk Żeglarz.

Koszt rejsu 2 150 zł/osoba + składka na burcie 200 € ( przeznaczona na opłaty w portach i marinach, pościel, gaz, paliwo do jachtu, wyżywienie itp.)
W cenie rejsu: opieka skippera, koja w kabinach dwuosobowych, podstawowe szkolenie z obsługi urządzeń jachtowych, lokalne podatki, ubezpieczenie NNW + KL, kaucja, VAT, TFG itp.

Uwaga: cena nie zawiera przelotu samolotem, dojazdu do mariny !!!
Po zakończeniu rejsu każdy załogant otrzyma od kapitana opinię.

Dla bezpieczeństwa i wygody popłyniemy dużym, dzielnym oraz świetnie wyposażonym jachtem.

Rejs poprowadzi – kpt. Arkadiusz Malicki tel. +48 601 860 121

Zapraszamy!